Onderwerp: Bezoek-historie

RSJ 22/26185/GA, 15 december 2022, beroep
Uitspraakdatum:15-12-2022

Dit onderwerp bevat de volgende rubrieken.

Nummer    22/26185/GA
    
            
Betreft    [Klager]
Datum    15 december 2022


Uitspraak van de beroepsrechter van de RSJ op het beroep van [Klager] (hierna: klager)

1. De procedure
Klager heeft beroep ingesteld tegen een uitspraak van de beklagcommissie bij de Penitentiaire Inrichting Krimpen aan den IJssel van 4 februari 2022 (IJ-2021-1776). De uitspraak van de beklagcommissie is bijgevoegd.

2. De ontvankelijkheid
Klager heeft op 24 februari 2022 een klachtenformulier gebruikt en is daarin ingegaan op zijn eerder ingediende klacht. Dit heeft hij gedaan nadat de beklagcommissie op 15 december 2021   op dit beklag uitspraak had gedaan. De commissie van toezicht heeft klager bericht het schrijven van 24 februari 2022 aan te merken als een beroepschrift. Klager heeft hierop niet gereageerd. De beroepscommissie gaat er op basis van deze informatie van uit dat het gebruikte formulier van 24 februari 2022 als beroepschrift gezien moet worden. 

Op grond van artikel 69, eerste lid, van de Penitentiaire beginselenwet moet het met redenen omklede beroepschrift uiterlijk op de zevende dag na die van de ontvangst van het afschrift van de uitspraak onderscheidenlijk na die van de mondelinge mededeling van de uitspraak worden ingediend.

De uitspraak van de beklagcommissie is op 4 februari 2022 aan klager en de directeur toegezonden. Het beroepschrift dateert van 24 februari 2022 en door de commissie van toezicht op 1 maart 2022 verzonden naar het secretariaat (en op dezelfde dag ontvangen). Om vast te kunnen stellen of het beroep tijdig is ingediend, is klager verzocht om binnen een daarvoor gegeven termijn schriftelijk te laten weten wanneer hij de uitspraak van de beklagcommissie heeft ontvangen en op welke wijze hij zijn beroepschrift heeft verzonden. Klager heeft niet op gereageerd. 

Gelet op het voorgaande, heeft klager niet tijdig beroep ingesteld. Uit het dossier blijkt niet dat daarvoor een goede reden bestond. De beroepsrechter zal klager daarom niet-ontvankelijk verklaren in zijn beroep.


3. De uitspraak
De beroepsrechter verklaart klager niet-ontvankelijk in zijn beroep.


Deze uitspraak is op 15 december 2022 gedaan door mr. dr. J. de Lange, beroepsrechter, bijgestaan door mr. A. de Groot, secretaris.
 
 
secretaris    voorzitter
 

Naar boven